Oplatí sa položiť si ich každý mesiac: Toto je 7 kľúčových otázok, ktoré sú esenciálne pre váš osobný rozvoj

0
Photo by Candice Picard on Unsplash

#4 Ako sa chcem cítiť?

Reklama/advertisment:

Zmyslom života je nájsť vnútorné šťastie. Ak sa cítite inak, zmeňte to. Dôležité sú však zmeny, ktoré sa dejú vo vnútri vás. Skutočné šťastie nezáleží od vonkajších okolností. Preto si stanovte za najvyššiu prioritu svoje vnútorné šťastie. Pracujte na svojom nastavení a zastavte tok negatívnych myšlienok.

#5 Aký mám rozpočet?

Reklama/advertisment:

Ak budete držať svoj rozpočet na uzde, predídete mnohým problémom. Naučiť sa hospodáriť s financiami však nevie každý. Podľa odborníkov určite stojí za to každý mesiac obetovať aspoň pár minút na to, aby sme si v oblasti financií urobili poriadok. Aké výdavky vás čakajú tento mesiac? Keď ich budete mať na zreteli, nebudete míňať financie na zbytočnosti.

Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

#6 S kým chcem stráviť čas?

Odpoveď na túto otázku vám ukáže, s kým chcete tráviť voľný čas. Možno si spomeniete na niekoho, koho ste nevideli poriadne dlho. Zdravé medziľudské vzťahy sú základom všetkého. No aby mohli fungovať, treba na nich aspoň trošíčku zapracovať.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#7 Skutočne ma robí šťastným/šťastnou moja závislosť?

Cigarety, káva, videohry, alkohol, prehnané nakupovanie či množstvo iných závislostí, ktoré nám v skutočnosti znepríjemňujú život. Na férovú odpoveď na túto otázku má však len málokto “gule.” Ak to dokážete, môžete sa zbaviť obrovského kameňa, ktorý vám neprináša šťastie. A to je určite zmena k lepšiemu.