Oplatí sa položiť si ich každý mesiac: Toto je 7 kľúčových otázok, ktoré sú esenciálne pre váš osobný rozvoj

0
Photo by Jens Lindner on Unsplash

Reklama/advertisment:

Život to je neustály pohyb. To, čo prežijete v daný okamih, sa už viac nevráti. Ak sa chcete pohnúť, treba mať cieľ. Bez neho to jednoducho nejde. Ak máte pocit, že už dlhšiu dobu stagnujete na mieste, skúste si položiť týchto 7 esenciálnych otázok. Práve tie budú akýmsi zrkadlom, ktoré vám ukáže, čo ešte nemáte zvládnuté.

Reklama/advertisment:

Podľa portálu powerofpositivity je nevyhnutné položiť si ich každý mesiac. Odpovede na ne si môžete zapísať do denníka. Tak budete mať v rukách nástroj, pomocou ktorého môžete sledovať proces vášho vnútorného rozvoja.

#1 Aký bol minulý mesiac?

Tu je dôležité objektívne sa pozrieť na čas posledných štyroch týždňov. Udialo sa v nich niečo kľúčové? Čo ste sa naučili? Aké situácie ste zažili? Skúste sa na toto obdobie pozrieť s nadhľadom, prípadne si prečítajte denníkové zápisky. Určite sa (nielen) o sebe dozviete niečo zaujímavé.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by Brooke Lark on Unsplash

#2 Podarilo sa vám dodržať hranice?

Vedeli ste v správny moment povedať NIE, keď ste cítili, že už ďalej nevládzete? Neprekročili ste váš stanovený finančný rozpočet? Ako sa vám podarilo udržať si vlastné hranice v každej oblasti života? Aj na toto si musíte úprimne odpovedať vy sami.

#3 Dozvedeli ste sa o udalostiach, na ktoré sa treba pripraviť?

Môže to byť nečakaná rodinná oslava, pracovná udalosť či relaxačný pobyt. Ak viete, že vás niečo čaká, skúste sa na to pripraviť. Odkladať veci na poslednú chvíľu môže byť veľmi stresujúce. Preto je vhodné podniknúť opatrenia, vďaka ktorým si udržíte vnútornú pohodu.