Naučte sa správne si umyť vlasy: Záleží (nielen) na šampóne

0
Photo by Megan Lewis on Unsplash

Reklama/advertisment:

Napriek tomu, že umývanie vlasov vyzerá ako najjednoduchšia vec na svete, nie je to tak. V skutočnosti je to hotové umenie. Určite ste aj vy čítali o tom, že na umytie vlasov (vraj) stačí množstvo šampónu nie väčšie ako lieskový orech. Napriek tomu si väčšina z nás dopraje poriadnu dávku šampónu. Umývame si vlasy každý deň, pričom aj tak akosi nie sme spokojní s výsledkom. Dnes vám odborníci vysvetlia, kde robíme chybu.

Výber nesprávneho produktu

Photo by Charisse Kenion on Unsplash

Reklama/advertisment:

Nie je šampón, ako šampón. Nesprávny produkt môže s vašimi vlasmi narobiť poriadnu šarapatu. Podľa štylistky Eddy Parra by sme si mali vyberať šampón podľa toho, akú máme pokožku. Ak máte mastnú pokožku, s najväčšou pravdepodobnosťou budú mať vaše vlasy sklon k väčšej produkcii mazu. Ak máte suchú pokožku, aj vaše vlasy budú potrebovať intenzívnejšiu hydratáciu.

Ten najdrahší neznamená najlepší

Cena nie je zárukou kvality. Možno vaším vlasom bude vyhovovať jeden z najlacnejších šampónov na trhu. Za vysokou cenou výrobku sa skrýva skôr drahá reklama, než kvalita. Preto pri výberu šampónu nepozerajte na cenu. Dôležitejšie sú iné parametre.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Osvojte si správnu techniku

Photo by bruce mars on Unsplash

Správna metóda umývania vlasov je polovica úspechu. Ak si chcete umyť vlasy naozaj dôkladne, postupujte podľa tohto postupu:

  1. Vlasy si najprv dôkladne opláchnite čistou vodou a bruškami prstov si poriadne rozmasírujte pokožku
  2. Naneste si do dlane trošku šampónu, ktorý aplikuje na temeno hlavy. Poriadne ho rozmasírujte. Ak ho poriadne nerozmasírujete, nezbavíte sa všetkých nečistôt
  3. Naneste si do dlane opäť trochu šampónu. Tentoraz ho aplikujte na zadnú časť vlasov. Taktiež nezabudnite túto zmes poriadne rozmasírovať
  4. Na záver si vlasy poriadne opláchnite vlažnou vodou

Kondicionér aplikujte po každom umytí

Photo by Gabrielle Henderson on Unsplash