Marie Kondo: Žena, ktorá vám pomôže upratať (nielen) váš domov

0
pexels.com

Reklama/advertisment:

Vraví sa, že inteligent sa vyzná aj v chaose, no nie je to tak. Je dokázané, že život v neporiadku je výrazným faktorom stresu. Zbytočné veci, ktoré sa hromadia vôkol nás, nám zbytočne ťahajú pozornosť. Preto by sme sa mali naučiť zbavovať sa ich. Marie Kondo, drobné žieňa, svoje posadnutosť poriadkom premenila na zárobkovú činnosť. Jej kniha Kúzelné upratovanie sa stala okamžitým bestsellerom. A nielen to. Svojou jednoduchou filozofiou ukazuje, aké dôležité je neviazať sa na veci, ale stavať na skutočných životných hodnotách. Toto sú jej 4 každodenné zvyky, ktorými sa oplatí inšpirovať.

#1 Neviaže sa na veci

View this post on Instagram

Gain confidence in life through the magic of tidying.

A post shared by Marie Kondo (@mariekondo) on

Reklama/advertisment:

Marie vám z bytu vyhádže všetko nepotrebné. Nenechá priestor na nevyužité veci. Každý z nás má v skrini kopec šiat, ktoré nenosí. V poličkách sú knihy, sošky, hračky a iné suveníry, na ktoré len zbytočne sadá prach. Marie vie, aké dôležité je nežiť pre minulosť. “Miesto, v ktorom žijete by sa nemalo stať múzeom vašej minulosti. Malo by byť zrkadlom toho človeka, ktorý v ňom žije práve teraz.” Preto sa neviažte na veci. Povyhadzujte všetko nepotrebné. Uvidíte, ako sa vám uľaví.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Žite v prítomnom okamihu

Minulosť je mŕtva a budúcnosť ešte nenastala. Tak prečo sa kvôli ním stresovať? Viac ako 80 percent myšlienok v našej hlave je neproduktívnych, pričom sa viažu na minulosť či budúcnosť. Kondo sa snaží žiť v prítomnom okamihu a naplno si ho vychutnať. Vie, že to, čím ho naplní, bude formovať aj jej budúcnosť.

#3 Nezabúda na vďačnosť