Malátnosť a únava- ako im predísť a prežiť deň naplno?

0

Reklama/advertisment:

Únava je chorobou dnešnej uponáhľanej doby. Ľudia chodia z práce do práce, neustále niečo vybavujú a väčšinou nič nestíhame. K takémuto životnému štýlu sa pomaly, ale isto prihodí aj občasná únava, nízky či vysoký tlak, stres a toto všetko pôsobí na naše telo.

Reklama/advertisment:

Je niekoľko spôsobov alebo rituálov, ktoré vám pomôžu cítiť sa vitálna, zdravá a plná energie.

Energia

Keď už hovoríme o tej energii: Energiu si telo dokáže zabezpečiť jedine z jedla. Prijímanie určitých potravín vám dodá sacharidy. Napríklad prírodný cukor, ktorý obsahuje rôzne ovocie. Banány alebo jahody. Aby ste mali dostatok energie nezabúdajte do vášho jedálnička zaradiť aj nejaké to ,,sladké”. Najlepšie však z ovocia pretože biely cukor nie je dobrou voľbou príjmu energie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Pravidelná strava

Nezabúdajte jesť pravidelne. Najlepšie každé 3 hodiny. Keď sa dostanete do stavu, kedy už cítite hlad, to nie je dobre. Nevynechávajte raňajky, pretože sú základom dňa a naštartujú vás do nového dňa. Jedzte menšie porcie a neprejedajte sa. Ak naučíte vaše telo na pravidelnú stravu,budete sa cítiť lepšie a plná energie.

Kvalitný spánok

Kvalitný a dobrý spánok by mal trvať aspoň 7 hodín. Ideálny je 8-hodinový spánok. Telo sa v noci regeneruje, dáva si dokopy zážitky z dňa a ukladá si ich. Ak dostatočne nespíte, vaše telo si nemá čas oddýchnuť.