Len blázon by sa nimi neriadil: Tieto nadčasové rady našich starých mám ohľadom manželského života jednoducho nemajú chybu

0
Photo by Anton Darius | @theSollers on Unsplash

Reklama/advertisment:

Manželstvo je dar. Ak sa naň tak budete pozerať. Máte vedľa seba človeka, ktorý vás môže posunúť a podporiť vás. To isté očakáva od vás. Manželstvo by sa v žiadnom prípade nemalo stať synonymom samozrejmosti. O vzťah sa totiž treba starať. Vedeli to aj naše mamy. Toto sú ich najkrajšie a najinšpiratívnejšie rady do manželského života, ktoré sa oplatí odkukať.

#1 Nie je dôležité, čo hovoríte. Oveľa dôležitejšie je to, ako to hovoríte

Photo by Ben White on Unsplash

Reklama/advertisment:

A to je veľká pravda. Aj nevinné slová, ktoré vyslovíte s pohŕdaním a odporom, dokážu poriadne zraniť vášho partnera. Naučte sa s ním hovoriť bez prehnaných emócií. Nech sa deje čokoľvek, vždycky s ním môžete komunikovať  s láskou a rešpektom. “Viac múch chytíte na med než na ocot.” A je to naozaj tak.

#2 Nechajte ju/ho vyhrať

Pretože nie je dôležité, kto má pravdu. Najmä ak sa váš problém týka absolútnych banalít. I keď sa vám táto metóda môže zdať nefér, určite má niečo do seba. Netrvajte tvrdohlavo na svojom, keď sa začnete doťahovať, aký druh pizze si objednáte. Ak to pustíte, uvidíte, že sa vám bude v manželstve oveľa ľahšie fungovať.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Ukážte, že ho/ju potrebujete

Ten druhý sa potrebuje cítiť užitočný. Aspoň občas. Jedna stará mama hovorí: “Už 41 rokov žijem v šťastnom manželstve. Dodnes predstieram, že neviem otvoriť zaváraninu. Môj muž mi vždy s láskou pomôže.” Láska spočíva v malých gestách. Aj toto môže byť jedno z nich.