Aj drobnosti vám môžu zmeniť život: Máme na to dôkazy

0
Photo by Alex Ronsdorf on Unsplash

Reklama/advertisment:

V živote nie sú dôležité len veľké veci. Niekedy nás život ovplyvní aj na prvý pohľad banalita, ktorá nás prehodí na absolútne inú výhybku. Možno sa vám do rúk dostane kniha, ktorá vás ovplyvní viac, ako ste čakali. Toto sú tie najkrajšie a najsilnejšie dôkazy toho, že aj maličkosti nám môžu zmeniť život k lepšiemu.

Neobyčajný rozhovor

Photo by Fabrizio Verrecchia on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vo vlaku som si raz prisadla k jednej staršej žene. Obyčajnej, ničím sa neodlišujúc od okolia. Začali sme sa rozprávať. Dávno som nezažila taký úprimný a naplnený rozhovor. Mala som pocit, že jej môžem povedať všetko, čo mám na jazyku. Tento neobyčajný rozhovor mi pomohol urobiť v živote zmeny, ktoré som dlho odkladala.

Preventívna prehliadka

 Mne život k lepšiemu určite nasmerovala pravidelná lekárska prehliadka. Nechcelo sa mi na ňu vôbec ísť, myslel som si, že to je absolútna strata času. Nakoniec sa ukázalo, že práve táto prehliadka mi zachránila život. Lekár ma poslal na rôzne vyšetrenia, kde mi diagnostikovali rakovinu v počiatočnom štádiu. Dnes som už zdravý. Ktovie, čo by bolo, keby som tam nešiel…

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Pravdovravnosť

Photo by Mimi Thian on Unsplash

Naučila som sa hovoriť s ľuďmi priamo. Bez manipulácie. Zahodila som masku, nesnažím sa ich za každú cenu zaujať. Povedala som si, že pravdovravnosť je pre mňa to najdôležitejšie na svete. Vždy sa nájde spôsob, ako ju povedať bez toho, aby sa urazili ostatní. Veľmi mi to uľahčilo život.

Akceptovanie slobodnej voľby ostatných

Pochopil som, že každý z nás má právo na svoj názor, a je to absolútne v poriadku, ak jeho názor nerezonuje s tým mojim. Právo voľby bolo dané každému z nás. Ako sa vraví: “Milovať  znamená akceptovať slobodnú voľbu ostatných.”

Kvalitný spánok

Keď som si dopriala 8 hodín každodenného spánku, značne sa mi zmenila kvalita života. Pre niekoho maličkosť, no pre mňa to znamenalo skutočne veľa. Kedysi som celý čas venovala len práci, spala som 3-4 hodiny denne. A výsledok? Oslabená imunita, nulová vnútorná pohoda, no najmä pocit, že žiadne peniaze ani kariéra nestoja za to, aby som stratila samú seba.

Kniha