Zákutia mužskej brady: Dlhá brada je IN, no čo sa za ňou skrýva?

0
Photo by Abby Savage on Unsplash

Reklama/advertisment:

U mužov môžeme už dlhší čas pozorovať jeden zaujímavý trend. Dobrovoľne sa zbavujú žiletiek a vracajú sa k naturálnemu imidžu. Kedysi sa muž, ktorý vyšiel neoholený do spoločnosti, vystavil poriadnemu faux pas. To je však už minulosť. Dnes sú plné ulice hipsterov, ktorí neváhajú investovať do úpravy brady nemalé peniaze. Avšak imidž drevorubačov má aj svoju odvrátenú stránku. Švajčiarskí vedci z Hirslanden Clinic prišli na nemilé zistenie. Možno práve to donúti mužov, aby sa opäť vrátili k žiletke.

Horšie ako psi

Photo by Jamie Street on Unsplash

Reklama/advertisment:

Skupina vedcov sa podujala uskutočniť zaujímavý experiment. Cieľ bol jednoduchý. Vedeckou cestou overiť, koľko baktérií “si hovie” v mužskej brade a koľko u psov. Ak ste si mysleli, že psi to na vyhrali na plnej čiare, ste na omyle. Výsledky štúdie jednoznačne dokázali, že v mužskej brade je oveľa viac baktérií než u štvornohých miláčikov.

Výsledky potvrdili vzorky

Pri experimente veci odobrali vzorky z ochlpenia na brade od osemnástich mužov a vzorky srsti z tridsiatich psov. Aké boli ich závery? Brady všetkých mužov obsahovali baktérie. Psi, v porovnaní s mužmi, dopadli lepšie. 23 vzoriek z 30 dokázali prítomnosť mikroorganizmov patogénnych pre človeka. Pričom u mužov sa potvrdili v 100-percentách prípadoch. A nielen to. U siedmych mužov vo veku od 18 do 76 rokov boli dokonca prítomné baktérie, ktorých prítomnosť  môže viesť k závažným infekciám. Výsledky tejto štúdie síce mnohých prekvapili, ale určite mali svoj význam. Poukázali, že prítomnosť psa v domácnosti nepredstavuje pre človeka zdravotné riziko z hľadiska mikrobiológie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: