Vyhadzov bolí: Týchto 5 tipov vám pomôže zmieriť sa s nečakaným “padákom”

0
Photo by energepic.com from Pexels

Reklama/advertisment:

Nečakané vyhodenie z práce je trauma, ktorá zanechá na človeku svoju stopu. Mali ste zamestnanie, ktoré pre vás predstavovalo akúsi istotu, no zo dňa na deň ste o ňu prišli. Všetko sa vám zrútilo ako domček z karát. I keď je vyhadzov z práce nepríjemná udalosť, môžete sa z nej poučiť, aj sa posunúť dopredu. Ak sa aj vy nachádzate v tejto nezávideniahodnej situácii, určite vám pomôže týchto 5 tipov:

#1 Dbajte na to, aby ste sa vyrovnali s nečakanou situáciou

Photo by energepic.com from Pexels

Reklama/advertisment:

Netreba sa tváriť, že sa nič nestalo. Ak vás vyhodili z práce, určite je to niečo, čo budete musieť v sebe prijať a spracovať. Je dokázané, že približne 7 z 10 ľudí samých seba úzko spája s prácou. Myslia si, že práca definuje to, kým sú. Našťastie to nie je tak. Ak sa chcete po vyhadzove pohnúť z miesta, venujte pozornosť pocitom, ktoré práve prežívate. Je to potrebné.

#2 Vyhnite sa dráme

Šok zo straty zamestnania neraz posúva naše racionálne JA na vedľajšiu koľaj. Nepodliehajte hystérii, ani sa nesnažte nájsť vinníka. Mnohí vylejú všetku svoju zlosť šéfovi rovno do tváre. Je to však maximálne nevhodné a neprofesionálne. Nechajte si čas. Ak sa chcete s niekým porozprávať, urobte to až vtedy, keď budete mať chladnú hlavu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Doprajte si prestávku

Photo by bruce mars from Pexels