Toto sú najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťajú (takmer) všetci milovníci tetovaní

0

Reklama/advertisment:

Ak sa na pokožke objaví niečo neobvyklé, mali by sme tomu venovať patričnú pozornosť. Najmä ak zmena nemá nič spoločné s tetovaním. Môže ísť o patologickú zmenu, ktorú by mal vidieť lekár. Preto sa návšteva špecialistu určite vyplatí. Za dermatológom má zmysel ísť aj vtedy, ak ste majiteľom viacerých tetovaní. Tie si vyžadujú zvýšenú pozornosť.

#4 Tatéra si vyberáte len podľa ceny

Reklama/advertisment:

Za kvalitné tetovanie sa oplatí priplatiť. Pri výbere tatéra treba dbať aj na to, aby boli dodržané základné hygienické pravidlá a sterilita prostredia. Ak pôjdete výlučne len po nízkej cene, môžete skončiť s poriadnou infekciou.

#5 Zanedbávate starostlivosť

Photo by Matheus Ferrero on Unsplash

Pri prvom tetovaní bývajú ľudia čo najopatrnejší. Poctivo sledujú akúkoľvek zmenu, tetovanie si ošetrujú a pri náznaku čo i len najmenšej infekcie bežia za lekárom. Pri ďalších tetovaniach však už prestávajú byť takí dôslední. Infekcie sa pokúšajú vyliečiť si sami, snažiac sa sami seba presvedčiť, že to je v poriadku. Dermatológovia však varujú pred takýmto nezodpovedným konaním. Môže mať negatívny dopad nielen na estetickú stránku tetovania, ale aj na naše zdravie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Preto aj ak máte potetovanú väčšiu časť tela, nezabúdajte správať sa k svojím tetovaniam zodpovedne. Určite je to na mieste.