Toto sú najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťajú (takmer) všetci milovníci tetovaní

0
Photo by Anthony Tran on Unsplash

Reklama/advertisment:

Pre niekoho klišé, pre iného životná filozofia. Tetovanie dokáže rozdeliť ľudí na dva tábory. Tí, ktorí si ho raz aplikovali na svoju pokožku, tvrdia, že sa z obyčajnej “kerky” môže stať závislosť. A tak na ich tele pribúdajú ďalšie tetovania. Každopádne však tetovanie predstavuje výrazný zásah do kože. Preto je na mieste dodatočná starostlivosť. Toto je podľa odborníkov 6 najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú ľudia s viacerými tetovaniami. Patríte medzi nich aj vy?

Reklama/advertisment:

Aby vám tetovanie vydržalo čo najdlhšie a nezačalo meniť farby na nepoznanie, je dobré sa vyvarovať týchto najčastejších omylov:

#1 Nepoužívate krém na opaľovanie

Photo by Cody Black on Unsplash

To je podľa odborníkov jedna za najčastejších chýb vôbec. Aj pokožka, ktorá má v sebe farebný pigment, potrebuje ochranu. Preto na to netreba zabúdať. Krém na opaľovanie by sa mal stať vašou povinnou výbavou.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Kašlete na proces hojenia

Každý poctivý tatér vám okrem tetovania dodá aj odporúčania ohľadom toho, ako sa máte starať o svoje tetovanie. Predsa len, ide o invazívnu metódu zásahu do pokožky, ktorá sa musí zahojiť. O každé čerstvé tetovanie sa treba starať. Preto sa nesnažte tento proces preskočiť.

#3 Nechodíte k dermatológovi

Photo by Timothy Paul Smith on Unsplash