Naučte sa rozumieť ženám

0
Ženy. Komplikované, záhadné, to sú ony. Svet žien je jednoducho úplne odlišný… iný. Musí ho možno nedokážu pochopiť, no snažia sa o to.  Tento článok je venovaný všetkým mužom, ktorí sa neustále snažia pochopiť svet, v ktorom nie sú tak celkom doma. Ženský svet. Sú tu isté základné pravidlá, ktoré keď sa naučíte ovládať, život so ženou začne byť jednoduchší.
Vopred vás musíme upozorniť, že tieto veci nemusia platiť práve na vašu priateľku. Každá žena je iná, výnimočná a má iné záľuby či túžby. Avšak väčšina žien má tieto veci spoločné.
 

Keď povie, že jej nič nie je, väčšinou sa niečo deje

 Nikdy po odpovedi nič mi nie je neverte tomuto tvrdeniu. Ženy jednoducho nehovoria veci na rovinu. Vždy si nechávajú kúsok tajomna a to zvykne mužom vadiť. Takže ak vám žena povie, že jej nič nie je. Skúste prejaviť viac záujmu a tak nejak z nej ten dôvod vytiahnuť. Ak to prestanete riešiť, pravdepodobne sa situácia vyvinie zlým smerom a žena sa bude cítiť nepochopená.

Deň blbec

Je pochopiteľné, že každý máme občas zlý deň a to platí aj u žien. Niekedy žena nemusí mať ,,svoje dni,, alebo sa nemuselo niečo stať. Za jej nepríjemným alebo podráždeným správaním nemusí byť nič vážne. Jednoducho má deň blbec. Je dôležité vedieť to pochopiť a nezačať s  urážlivými narážkami na jej osobu. Chovajte sa normálne, veď to prejde. Snažte sa jej byť jednoducho oporou.

Som hladná, nie som hladná

Typické ženské reči o tom ako ona nechce hamburger alebo tie hranolky. No a keď vám ich čašníčka donesie zistíte že si vaša priateľka asi pomýlila tanier, lebo zrazu z neho začne miznúť všetko čo ste si objednali.  Preto vždy keď idete objednávať nejaké jedlo, spýtajte sa priateľky viackrát. Niekedy to jednoducho funguje len takto.Pri najhoršom budete mať postarané o obed na zajtrajší deň.

Potrebujú pochvaly

Áno, aj ženy potrebujú pochváliť. Snažia sa predsa deň čo deň vyzerať pre svojho milovaného čo najlepšie a občas jednoducho potrebujú počuť ako im to pristane. Nebuďte teda sebeckí a pochváľte svoju priateľku len tak nečakane. Uvidíte o koľko väčšiu radosť z toho bude mať.

Nakupovanie je liek

Ženské nakupovanie sa nedá vždy pochopiť. A to je úplne v poriadku. Ženy sa pri nakupovaní cítia o čosi inak ako muži. Oblečenie im prináša vo väčšine prípadov obrovskú radosť a cítia sa výnimočne. Keď si môžu kúpiť niečo nové je to pre nich veľmi príjemná zmena a uvidíte ako im to bude vidno v tvári. Ten pocit šťastia. Preto nebuďte vždy nahnevaný keď si kúpila zase niečo nové. Nie vždy, ale niekedy jej doprajte tento úžasný pocit. Nakupovanie pôsobí jednoducho v niektorých prípadoch ako liek.

Zmeny nálady

Zmeny nálady nie sú len typický znakom žien, no ak sa bavíme len o tých ženských, tak vždy majú niekde pôvod. Takže ak sa na vás priateľka urazí a vy naozaj netušíte prečo, pravdepodobne si v hlave vytvorila predstavu toho ako ste mali zareagovať na istú situáciu, no vy ste spravili niečo úplne iné.
Áno, aj takéto veci sa ženám ženú hlavou. Proste si vytvoria ideálnu predstavu a ak niečo nevyjde podľa tohto ,,scenára” reagujú na to zmenou nálady. Taktiež za zmenou nálady môže byť niečo, čo muž nedokáže pochopiť. Tak len pre informáciu:
Ženy majú celkom často chvíľky melanchólie a nostalgie. Vtedy spomínajú na to čo bolo prípadne čo chceli a čo nechceli. Je to čas kedy chcú pokoj a je im smutno, možno úsmevne, no potrebujú si túto náladu svojim spôsobom vychutnať. Možno pritom budú aj plakať, ale to je v poriadku. Táto nostalgická nálada spôsobuje to, že sa možno chvíľu správajú inak. Ak sa to deje zrazu je to tiež v poriadku. Len vedzte, že vždy chce aby ste stáli pri nej a vedeli jej povedať ,,bude to dobré”.

Chcú lásku

Reklama/advertisment:

Každá žena chce v živote lásku. Mať pri sebe niekoho, kto jej bude oporou, bude ju milovať a pomáhať jej. Ak patríte medzi typy chlapov, ktorí si nejako nepotrpia na prejavoch lásky, mali by ste možno niečo málo zmeniť. Každá žena má rada pozornosť od chlapa. Nielen doma, ale aj na verejnosti. Ženy sa jednoducho radi ukazujú so svojím priateľom a tým okoliu dávajú najavo ako sú hrdé na to, že vás majú. Tak sa posmelte alebo prekonajte a prejavujte jej lásku hoc aj každý deň.

Ak ste sa dostali až sem, tak ste práve možno prišli na to, že ste z časti pochopili nepochopiteľné. Ženy sú rôzne a tiež ,,majú svoje muchy”. No jedno je jasné. Treba ich milovať a vážiť si ich napriek im náladám.