Naučte sa dokončiť veci načas: Zbavte sa pocitu viny za veci, ktoré ste neurobili

0
Photo by Carl Heyerdahl on Unsplash

Reklama/advertisment:

Naše vedomie nás neustále za niečo obviňuje. Tento fakt je uvedený aj v knihe AllatRa, ktorý potvrdili rôzne vedecké publikácie. Stačí, ak pár minút budete pozorne zapisovať myšlienky v svojej hlave a možno aj vy budete ohromení z toho, koľko negativity sa vo vás ukrýva. Patríte k ľuďom, ktorí večne niečo nestíhajú? Tak určite poznáte ten pocit, keď sa začnete bičovať a obviňovať za veci, ktoré ste nestihli. Ako z toho von? Je to oveľa jednoduchšie, než sa môže zdať.

Prestaňte sa porovnávať s ostatnými

Photo by Sonnie Hiles on Unsplash

Reklama/advertisment:

To je základ. Vždy sa nájde niekto, kto toho za deň stihne viac než vy. Neustále porovnávanie sa s niekým iným vás dokáže poriadne vyčerpať. K ničomu dobrému to nevedie. Urobte to, čo je vo vašich silách, no nesnažte sa zmeniť na supermana. Každý má svoje tempo a svoj krok. A úspech skutočne nie je to najdôležitejšie na svete. Neustále porovnávanie sa s okolím vedie k nekončiacej špirále negatívneho sebahodnotenia, ktoré vás bude len ničiť. 

Vychutnajte si samotný proces

Do všetkého, čo robíte, môžete vložiť radosť. Nesnažte sa mať úlohu čo najskôr za sebou, to nie je cieľ. Robe všetko najlepšie, ako viete, a skúste si ten proces patrične vychutnať. Všetko je len uhol pohľadu. Ak na svoju prácu budete hľadieť len ako na nutné zlo, váš vnútorný postoj sa zákonite prenesie do konečného výsledku. Zmyslom života každého človeka je nájsť vnútorné šťastie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Uvedomte si, že prestávky nie sú vaším nepriateľom

Photo by Matt Hoffman on Unsplash