Manuál pre chronických lenivcov: Toto je 8 esenciálnych tipov, ktoré vám pomôžu vyhrať nad lenivosťou

0
Photo by Tom Morel on Unsplash

Reklama/advertisment:

Byť chronickým lenivcom je v podstate veľmi náročné. V mysli vám neustále behajú myšlienky o tom, čo všetko máte urobiť, no vám sa tak strašne nechce. Svedomie vás však neprestáva hrýzť. Ak však veci budete odkladať na neurčito, hrozí vám, že sa nikdy do nich nepustíte. Ak sa chcete premeniť z Pecivála na človeka, ktorý nechce celý svoj život preležať na gauči, osvojte si týchto 8 esenciálnych rád:

#1 (S)poznajte sami seba

Photo by Brad Lloyd on Unsplash

Reklama/advertisment:

Nepočúvajte svoje vedomie, ktoré je v skutočnosti vaším nepriateľom. Miesto toho si zoberte denník a zapíšte si všetky negatívne myšlienky, ktoré vám víria hlavou. Keď sa pozriete na to, aký bordel máte v hlave, budete zo seba zhrození. Možno práve to vám však pomôže sa opäť odraziť.

#2 Začnite malými krokmi

Aj malé kroky sa počítajú. Od nich sa to všetko začína. Choďte behať aspoň na 5 minút. Aspoň 7 minút sa pustite do úlohy, ktorá mala byť už dávno hotová. Najhoršie je začať. Potom bude len a len lepšie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Najprv sa pustite do najzložitejšej úlohy

Ráno začnite hneď zhurta. Vykašlite sa na Facebook či kontrolu emailov. Je dokázané, že ráno sme najvýkonnejší. Preto sa počas prvých 30 minút pustite do tej najzložitejšej úlohy.

#4 Sledujte si čas

Photo by Kaylah Otto on Unsplash