Fehérváry podpísal zmluvu so známym švédskym klubom

0

Reklama/advertisment:

JönköpingOsemnásťročný Martin Fehérváry je už dlhšie obdobie všetkým hokejovým fanúšikom dostatočne známy. Tento talentovaný Bratislavčan ukazuje svoje kvality v mládežníckych reprezentáciach, tak ako aj v klubových farbách. Teraz však prestupuje do švédskeho klubu HV71, pričom podpísal dvojročný kontrakt. O prestupe informovala už aj oficiálna stránka klubu.

Reklama/advertisment:

Do HV71 sa sťahuje z druholigového, taktiež švédskeho tímu, IK Oskarshamn. Odtiaľ už raz jeho kroky viedli do HV71. Išlo však iba o hosťovanie a za tento klub odohral len 1 zápas. Teraz však do HV71 prestupuje natrvalo. Podpísal nový dvojročný kontrakt. O prestupe nádejného slovenského mladíka informoval oficiálny web, pre ktorý prezradil pár slov: “Bude to česť hrať za HV71. Bude to ďalší krok v mojej kariére po dobrej sezóne v druhej najvyššej súťaži. Cítim sa pripravený na výzvu na vyššej úrovni. Chcem sa poďakovať IK Oskarshamn za všetko a teším sa na pôsobenie v organizácii HV71 Jönköping.”

Spokojnosť so slovenským talentovaným reprezentantom netajil ani športový manažér HV71 Johan Hult. Ten sa vyjadril jasne: “Martin je moderný hráč, ktorý sa stáva súčasťou našej posádky. Má cit pre hru, dobre korčuľuje a má kvality v útočnej aj obrannej hre. Bude dôležitou súčasťou našej defenzívy v budúcej sezóne.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Ešte pred piatimi sezónami nastupoval za HK Ružinov 99 Bratislava. Potom prišiel záujem zo zahraničia a Martin si už ako mladý skúsil švédske prostredie. Nastupoval za tímy Malmö Redhawks do 16, 18 ako aj 20 rokov. Popritom samozrejme reprezentoval svoju krajinu tak, ako by to hraním v slovenskom klube asi nebolo možné. Tento názor by potvrdil napríklad aj Ján Podkonický, ktorý sa k týmto situáciám a témam vyjadril už viackrát. (Viac nájdete TU!)