Tieto hlavolamy vyrieši len 10 percent ľudí. Patríte medzi nich?

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Ak sa vám správne podarí odpovedať na všetky tieto hlavolamy, môžete si blahoželať. Rozhodne patríte medzi ľudí, ktorí vedia, ako používať mozog. Pokojne si urobte kávu, vyložte si nohy a pokúste sa sústrediť. Ideme na to!

Reklama/advertisment:

Dnes vám prinášame z každého rožku trošku. Vybrali sme pre vás hádanky a hlavolamy, pri ktorých sme sa zapotili aj my.

#1 Ako z toho von?

Photo by Carly Rae Hobbins on Unsplash

George sa rozhodol preskúmať kanadskú divočinu. Všetko išlo podľa plánu, až kým sa nedostal do osídiel stromových víl. Zion, mocný vodca víl, Georga zrejme nemal priveľmi v láske, pretože mu dal na výber spôsob popravy. Ani jedna z nich však nebolo niečo, čo by ste chceli zažiť na vlastnej koži. George mal niečo povedať. Ak jeho vyhlásenie bude falošné, uvaria ho vo vriacej vode. Ak sa bude zakladať na pravde, pre zmenu ho vysmažia v horúcom oleji. George sa však vynašiel. Povedal niečo, čo ho vyslobodilo od istej smrti. Viete, čo to mohlo byť?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Výťah

pixabay.com

Juraj mal tú smolu, že si kúpil byt na 21. poschodí. Problémom bol však výťah, ktorý jazdil naozaj neštandardne. Juraj však musel niekoľkokrát denne zísť dole do práce, na nákupy či ostatné veci, ktoré nás každý deň nútia vyliezť z domu. Vo väčšinu dní výťah chodil len na 15. poschodie. Zvyšok musel zvládnuť po schodoch. Keď však pršalo, výťah vo vyviezol až na 21. poschodie. Prečo je to tak?

#3 Stávka

pixabay.com