Potrápia nielen vás, ale aj vaše okolie. Toto je 5 logických hádaniek, ktoré vám dajú skutočne zabrať

0
Photo by Ellyot on Unsplash

Reklama/advertisment:

Máte chuť na pár hádaniek? Ak ich milujete rovnako ako my, určite vás poteší výber dnešných piatich logických hlavolamov, ktorými sa zabavíte nielen vy, ale aj vaše okolie. V práci či v škole môžete spojiť hlavy dokopy a spoločne prísť na správnu odpoveď. Veríme, že správne odpoviete na všetky z nich.

#1 Päť sestier

Photo by Julie Johnson on Unsplash

Reklama/advertisment:

V miestnosti je päť sestier. Jana varí. Miška hrá šachy. Ema číta knihu. Lenka upratuje. Čo robí Klaudia?

#2 Dvaja muži

V miestnosti sú dvaja muži. Jeden je otočený na juh, druhý na sever. Ako sa môžu vidieť bez použitia zrkadiel?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

 

#3 Nezvyčajná poľovačka

Photo by Fidel Fernando on Unsplash

Dvaja otcovia sa s dvoma synmi vybrali na poľovačku do lesa. Tá bola celkom úspešná. Každý z nich ulovil jedného zajaca. Keď však prišli domov, mali len troch zajacov, pričom na love nestratili ani jedného. Ako je to možné?

#4 Tabletky

Predstavte si, že vám zistili smrteľnú chorobu. Aby ste ostali ešte akú-takú dobu nažive, predpísali vám dva rozdielne lieky. Ak chcete prežiť, každý deň si musíte vziať presne po jednej tabletke z každého lieku. Avšak aby toho nebolo málo, počas posledných dvoch dní, keď vám ostali už len štyri tabletky, vám lieky spadli na zem a premiešali sa. Vyzerajú rovnako a tak nemáte šancu ich od seba odlíšiť. Čo teda spravíte, aby ste sa pri živote udržali čo najdlhšie? Dbajte na to, že sa nesmiete pomýliť!

#5 Kto je na plagáte?

Photo by Yonghyun Lee on Unsplash