Svieža várka logických hádaniek, ktorými si dokonale precvičíte mozgové závity

0
Photo by Ellyot on Unsplash

Reklama/advertisment:

Potrebujete malý impulz a chcete si trošku nakopnúť pamäť i logický úsudok? Pripravili sme pre vás várku 8 logických hádaniek, s ktorými si dokonale precvičíte mozgové závity. Veríme, že nimi potešíme nielen milovníkov hádaniek a logických hlavolamov, ale aj ostatných.

Reklama/advertisment:

Ste pripravení? Tak ideme na to!

#1 Čo som?

Photo by Chelsea Bock on Unsplash

Som vysoká. Čím som však staršia, tým viac sa zmenšujem. Čo som?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Úprimnosť nadovšetko

Na akú otázku nikdy nemôžete odpovedať “Áno” bez toho, aby ste neklamali?

#3 Čo som?

Mám meno, ale nie je to moje meno. Moja tvár odzrkadľuje vek. Stále ukazujem len na jednu vec. Nepohnem sa z jedného miesta celé roky. Zasadili ma, avšak nikdy nevyrastiem. Utekajú odo mňa, avšak nikdy sa nepohnem. Keď sa na mňa pozerajú, vidia svoju budúcnosť. Čo som?

#4 Čo som?

Čím viac zo mňa ubúda, tým som väčšia. Čo som?

#5 Vražda či samovražda?

Photo by Matt Popovich on Unsplash

Policajti boli zavolaní k telu mladíka, ktorý držal v ruke zbraň. Vedľa neho ležal diktafón s nasledujúcim záznamom: “Už nemôžem ďalej. Nevládzem. Život skutočne nemá zmysel.” Polícia ihneď vylúčila možnosť samovraždy a začala pátrať po vrahovi. Ako vedeli, že nešlo o samovraždu?

#6 Výsledok

Teraz si dáme trošku matematiky. Máte k dispozícii číselný rad 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Môžete ich sčítať, odčítať, násobiť aj deliť. Nesmiete však čísla medzi sebou presúvať a teda číselný rad musí byť zachovaný. Pomocou akých úkonov dostanete výsledok, ktorý sa bude rovnať číslu 100?

#7 Ako ju videl?

Photo by Kazuky Akayashi on Unsplash