Poriadne vás potrápia: Tieto 3 logické hádanky vyrieši len skutočný génius

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Ak neviete, čo s načatým večerom, skúste si preveriť svoje logické schopnosti pri riešení týchto zaujímavých logických hádaniek. Veríme, že aj vám sa podarí prísť na ich správnu odpoveď.

Reklama/advertisment:

Aj pri tých dnešných záhadách platí staré známe pravidlo. Aby ste im prišli na koreň, musíte zvoliť trošku netradičný prístup. Určite sa vám oplatí.

#1 Horiaci les

pixabay.com

Michal uviazal na pustom zalesnenom ostrove. V jeden deň počas búrky udrel na západné pobrežie ostrova blesk. Časť stromov začala horieť. Silný vietor však nijako nepomáhal nepríjemnej situácii a tak sa oheň šíril aj do ďalších častí ostrova. Michalovi hrozí, že zhorí v ohni. Čo má robiť, aby prežil požiar? Treba však poznamenať, že okolo ostrova sú ostré útesy. Keby skočil do mora, určite by to neprežil. Čo by ste mu poradili?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Odpoveď: Michal sa musí skutočne vynájsť. Neostáva mu nič iné, než zobrať kus dreva a založiť požiar aj na východnom pobreží. To by nemalo byť žiaden problém, keďže oheň je všade navôkol. Následne sa musí čo najskôr poponáhľať na západné pobrežie, ktoré by už malo byť celé ľahnuté popolom. Tam už pravdepodobne už nič nebude horieť, keďže oheň sa šíri na východ. Jednu vec síce vyriešil, ale jeho budúcnosť asi nebude dvakrát ružová. Pravdepodobne zomrie od hladu.

#2 Koľko majú rokov?

pixabay.com