Logické hádanky, ktorými si dokonale precvičíte mozgové závity

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Po sviatkoch stojí za to si precvičiť nielen telo, ale i mozog. Vybrali sme pre vás tie, nad ktorými sme sa zapotili aj my. Pri ich čítaní vám prajeme príjemnú zábavu.

Reklama/advertisment:

Aby sa vám podarilo prísť týmto štyrom hádankám na koreň, budete sa musieť naučiť pozerať sa na svet trochu inými očami. Trúfate si na to?

Pohreb

Photo by Ben White on Unsplash

Jednej mladej žene náhle zomrela matka. Na pohrebe, ktorý sa konal o tri dni, spoznala mladého muža, do ktorého sa zaľúbila na prvý pohľad. Žiaľbohu po pohrebe ho nevedela vypátrať. Nikto o ňom nepočul, nikto nevedel, o kom je reč. Zanedlho po pohrebe však niekto zabil sestru tohto dievčaťa. Viete prísť na to, kto je vrah?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Klobúky

Photo by Allef Vinicius on Unsplash

V koši je 5 klobúkov. 3 z nich sú biele, 2 sú čierne. Pri koši stoja traja muži, Tom, Tim a Jim. Každý z nich si vytiahne z koša jeden klobúk a dá si ho na hlavu. Navzájom nevidia, akú farbu si vytiahli, ani nevidia klobúky ostatných mužov. Nakoniec sa postavia tak, že Tom môže vidieť Timov a Jimov klobúk, Tim môže vidieť, akej farby je Jimov klobúk, pričom Jim nevidí klobúky ostatných mužov.