Len 5 percent ľudí vie správnu odpoveď. Dokážete uhádnuť všetky hádanky?

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Dali ste si v práci pauzu a hľadáte niečo, čo vás poriadne nakopne? Pustite sa spolu s nami do týchto logických hádaniek. Dnes sme si pre vás pripravili trošku náročnejšie hlavolamy. Len 5 percent ľudí ich dokáže všetky vylúštiť. Patríte medzi nich?

Reklama/advertisment:

Pri nachádzaní správnej odpovede vám prajeme príjemnú zábavu.

Dedičstvo

pixabay.com

Bohatý arabský šejk leží na smrteľnej posteli. Rozhodne sa, že dediča určí naozaj neštandardným spôsobom. Dedič jeho rozprávkového majetku bude ten z dvoch synov, ktorého ťava dobehne do mesta ako druhá. Obaja bratia chceli byť dedičmi, tak sa len niekoľko dní bezcieľne potulovali po meste. Nakoniec narazili na mudrca, ktorý im dal dobrú radu. Po jej vypočutí obaja nasadli na ťavy a trielili za šejkom. Viete, čo im poradil mudrc?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Tri žiarovky

pixabay.com

Nachádzate sa v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú 3 vypnuté klasické žiarovky v stolných lampách, každý vypínač patrí k nejakej žiarovke. Z jednej miestnosti do druhej nevidno. Ako zistíte, ktorý vypínač patrí ku ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami smiete vstúpiť iba raz?

Výťah

pixabay.com

Výťah sa nachádza na prízemí. Vrátane vás sú v ňom štyri osoby. Na prvom poschodí jedna osoba vystúpi a tri nastúpia. Na druhom poschodí dve osoby vystúpia a šesť ich pristúpi. Na štvrtom poschodí nikto nevystúpi, ale pribudnú ďalší traja. Na piatom poschodí výťah nezastaví, no keď sa blíži k šiestemu, lano sa pretrhne a výťah sa zrúti do šachty. Všetci okrem vás sú mŕtvi. Ako je to možné?

Kráľove dcéry

pixabay.com