Len 5 percent ľudí dokáže vyriešiť tieto logické hádanky. Patríte medzi nich aj vy?

0
Photo by Chris Benson on Unsplash

Reklama/advertisment:

Logické hádanky jednoducho milujeme. Potrápia nám mozgové závity a nútia nás rozmýšľať neštandardným spôsobom. Práve nimi si môžeme rozšíriť svoje obzory a na vlastnej koži zistiť, že v živote sú niekedy najlepšie tie najmenej pravdepodobné riešenia.

Reklama/advertisment:

Dnes sme pre vás pripravili 5 logických hádaniek a hlavolamov z rôzneho súdka, ktorými si môžete otestovať svoje logické schopnosti. Dokážete správne odpovedať na všetky z nich?

#1 Zradná rieka

Photo by Mareks Steins on Unsplash

Rodinka s dvomi deťmi sa potrebuje dostať cez rozbúrenú rieku. Blízko nej je čln, ktorý je však malý. Naraz môže na druhý breh prepraviť len jedného dospelého alebo dve deti. Obe deti sú síce dobrými plavcami, ale skúste prísť na to, ako sa dá celá rodinka, teda otec, matka a dve deti bezpečne prepraviť na druhý breh?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Odpoveď: Najprv sa na druhý breh na člne prepravia deti. Jedno z nich sa vráti. Prejde jeden dospelý a druhé dieťa sa vráti naspäť. Obe deti ešte raz prejdú cez rieku, jedno z nich sa vráti. Druhý dospelý sa preplaví na druhý breh a vráti sa druhé dieťa. Nakoniec obe deti prejdú na druhá stranu. Je to komplikované? Trošku. Hlavné však je, že sa celá rodina bezpečne ocitla na druhej strane.

#2 Presýpacie hodiny

Photo by Aron on Unsplash