Ľahké aj náročné. Čerstvá dávka logických hádaniek, ktorými si skvele precvičíte mozgové závity

0
Photo by rawpixel on Unsplash

Reklama/advertisment:

Pre všetkých milovníkov logických hádaniek a hlavolamov tu máme čerstvú dávku úloh, ktorými si dokonale precvičíte mozgové závity. Dnes sme pre vás pripravili 6 hlavolamov. Nájdete medzi nimi nielen jednoduché, ale aj skutočne zložité. Želáme vám veľa zábavy pri hľadaní správnej odpovede.

#1 Šetrím, šetríš šetríme

Photo by rawpixel on Unsplash

Reklama/advertisment:

Ako to už býva, na začiatku nového roka si dávame záväzky. Chlapík z dnešnej úlohy si dal za úlohu našetriť 120 eur. Ak si bude každý mesiac odkladať 10 eur, za rok našetrí požadovanú sumu. Ak si bude každý mesiac odkladať 20 eur, cieľovú sumu našetrí za 6 mesiacov. Ako dlho mu bude trvať šetrenie, ak si každý mesiac odloží 15 eur?

#2 Vražda na farme

Osamelá žena už celé desaťročia žila sama na farme. Dvaja väzni, ktorí utiekli z väzenia, sa rozhodli, že ženu zabijú a sami sa schovajú na statku. Vedia, že ich tam nebude nikto hľadať. V noci zaútočili, no žena prežila. Ako je to možné?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Pasca

Photo by Cherry Laithang on Unsplash

Muž ostal uväznený v jednej izbe. Dá sa z nej uniknúť len jednými z dvoch dverí. Za prvými dverami sa nachádza izba postavená z lupy. Každého, kto do nej stúpi, horúce slnečné lúče prechádzajúce cez lupu, spália na popol. Za druhými dverami sa nachádza drak, ktorý neprestajne chŕli oheň. Ako sa muž môže dostať na slobodu?

#4 Čo majú spoločné?

Čo majú spoločné slová: oko, kajak, zákaz a pochop?

#5 Kaderníci

Photo by Hai Phung on Unsplash