Kde sa stala chyba? Týchto 5 hlavolamov potrápi aj vás

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Chcete si precvičiť mozgové závity? V tom prípade vám určite dobre padnú tieto skvelé ilustrácie, na ktorých na prvý pohľad nie je nič neobvyklé. Avšak len pozornému oku neuniknú drobné chybičky, ktoré sa vzopierajú akejkoľvek logike. Nájdete ich všetky?

Reklama/advertisment:

O prospešnosti logických hádaniek nemôžeme ani polemizovať. Na chvíľku nás vytiahnú z každodennej letargie a prinútia nás pozerať sa na všedné veci nevšedným spôsobom. Ako deti sme takmer všetci milovali hádanky, no zabudnúť na ich čaro v dospelosti by bola chyba. Chcete vedieť, ako na tom ste? Tak si pretrite oči a pozorne sa zadívajte na tieto obrázky. Začíname.

Most

ofigenno

Umelec namaľoval na prvý pohľad obyčajnú scenériu. Na obrázku nevidíme nič nezvyčajné. Alebo sa vám podarilo nájsť niečo, čo sa vymyká logike?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Pracovný deň

ofigenno

Teraz sa pozrieme na pracovný stôl, na ktorom je relatívny poriadok. Skúste si ho pozorne poprezerať a nájsť chybu. Ak ste objavili to, čo tam nesedí, blahoželáme vám. Máte vynikajúce pozorovacie schopnosti.

Lev a jednorožec

pixabay.com

Alica putuje čarovným lesom. Na svojej prechádzke stretne leva a jednorožca. Lev klame každý pondelok, utorok a stredu. Ostatné dni hovorí pravdu. Jednorožec klame vo štvrtok, piatok a sobotu. Lev vraví: “Včera som klamal.” Jednorožec mu odpovedá: “Aj ja som včera klamal.” Otázka znie: V aký deň to povedali?