Hlavolamy po náročných. Podarí sa aj vám prísť na ich riešenie?

0
Photo by Tim Marshall on Unsplash

Reklama/advertisment:

Logické hádanky a hlavolamy nielenže skvele precvičia naše mozgové závity, ale sú aj vynikajúcim spôsobom, ktorým môžete stráviť čas. Lúštiť rébusy je určite oveľa zmysluplnejšie, než sa pozerať na nudný program v televízii. Ak ste sa aspoň navnadili, tak si vysúkajte rukávy. Ideme na to!

Reklama/advertisment:

Dnes sme si pre vás prichystali tieto 3 rébusy:

#1 Cez rieku

Photo by Daniil Silantev on Unsplash

Štvorica ľudí sa potrebuje cez noc dostať cez rozbúrenú rieku. Majú však k dispozícii len jednu baterku, pričom prebrodiť sa cez rieku bez baterky je krajne nebezpečné. Ak by sa pokúsili rieku prebrodiť všetci štyria naraz, svetlo baterky by nebolo pre nich dostačujúce. Každá z osôb potrebuje rôzny čas na to, aby sa dostala cez rieku. Ich osobné časy sú 1 minúta, 2 minúty, 7 minút a 10 minút. Za aký minimálny čas sa im všetkým štyrom podarí prejsť cez rieku?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Odpoveď: Naším cieľom je čo najviac skrátiť čas. Aké máme teda možnosti? Najlepším spôsobom by bolo, keby tí, ktorým to trvá najdlhšie, išli spolu. Ak prejdu spolu, jeden z nich sa však bude musieť vrátiť naspäť s baterkou po ďalšieho človeka. S baterkou by sa mal však vrátiť ten, komu to trvá najkratšie. Najrýchlejšie sa ľudia na druhú stranu rieky dostanú v takomto poradí: