Dve vraždy či útek z väzenia. Tieto logické hádanky poriadne potrápia aj vás

0
Photo by Heng Films on Unsplash

Reklama/advertisment:

Hádanky a hlavolamy jednoducho milujeme. Preto sme si pre vás pripravili čerstvú porciu hlavolamov, pri ktorých si vycibríte pozornosť. Drieme aj vo vás rodený detektív?

Reklama/advertisment:

Dnes sme si pre vás pripravili tieto chuťovky:

#1 Našli ho

Photo by Tim Krauss on Unsplash

Muž zavraždil svoju ženu v aute. Jeho ohavný čin nemal žiadnych svedkov. Bezduché telo svojej manželky vyhodil z auta, pričom si dával pozor, aby nikde na jej tele nezanechal odtlačky prstov. Nôž odhodil do hlbokej rokliny, vedel, že tam ho nikto hľadať nebude. Potom sa vrátil domov. Keď mu volali policajti, ktorí našli telo jeho ženy, tváril sa, že je zdrvený. Hovorili mu, nech príde na miesto činu. Akonáhle tam príde, policajti mu nasadia putá. Ako vedeli, že práve on zavraždil manželku?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Odpoveď: Policajti mu nepovedali, kde sa nachádza miesto činu. Vedel to však on, pretože bol vrahom a tak prišiel presne tam, kde mal.

#2 Útek z väzenia

Photo by Denny Müller on Unsplash

Dvaja väzni sa pokúšajú utiecť na slobodu. Okno síce majú otvorené, avšak nachádza sa 9 metrov nad povrchom zeme. Vyskočiť z neho by sa mohlo stať pre nich osudným. Preto sa rozhodnú, že budú kopať tunel. Po viac ako 20 dňoch kopania však jeden z väzňov zahlásil, že má iný plán. Ten druhý s tým súhlasí a väzni nakoniec úspešne utečú. Ako sa im to podarilo?