Vyzerá ako z rozprávky. Za neobvyklý vzhľad tohto dievčatka však môže táto nezvyčajná choroba

0
twitter.com/karinaa_ortega

Reklama/advertisment:

Za dvojročnou Mehlani sa každý otočí. Fascinuje ich nezvyčajný pohľad dievčatka, ktoré vyzerá priam rozprávkovo. Ľudia však nevedia že obrovské hnedé očká Mehlani má na svedomí vzácny syndróm. Jej mama vysvetľuje, že život s týmto ochorením nie je veru med lízať.

Reklama/advertisment:

Karina Martinez z Minnesoty si už zvykla na komplimenty, ktoré jej dcérku sprevádzajú na každom kroku. Mnohí sa na jej dievčatko nevedia vynadívať. Málokto však vie, že Mehlani trpí vzácnou genetickou poruchou, tzv. Axenfeld-Riegerov syndrómom, ktorý má vplyv práve na vývoj očí.

Diagnostikovali jej ho, keď mala len týždeň

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

O tejto poruche vedia rodičia od čias, keď bola Mehlani len bábätko. Odvtedy si však prešli neľahkú cestu. Okrem tohto syndrómu trpí ich dcérka aj glaukómom, ktorý môže poškodiť nervy oka a  v dôsledku zvýšeného očného tlaku vyústiť do slepoty. Kvôli tejto genetickej rarite musela malá Mehlani ako päťmesačná podstúpiť náročnú operáciu.

Nevedia sa na ňu vynadívať

Našťastie operácia dopadla v poriadku a Mehlani sa začala čoskoro zotavovať. Avšak dievčatko bude musieť byť pod lekárskym dohľadom pravdepodobne celý svoj život, pretože vďaka syndrómu jej budú musieť pravidelne merať vnútroočný tlak.

“Je nádherná. Pevne verím, že si sama v budúcnosti uvedomovať svoju krásu a nebude sa báť svojej inakosti,” tvrdí jej mama, ktorá sa trochu obáva reakcie ostatných detí. Vie, že deti dokážu byť niekedy až nepríjemne úprimné či zlomyseľné, a radi si robia posmešky zo spolužiakov, ktorí sa vymykajú priemeru.

Bez okuliarov ani na krok