Týchto 12 vecí by ste mali čo najskôr odstrániť zo svojho Facebookového účtu

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Experti sa zhodnú na jednom. Čím menej toho zdieľame na sociálnych sieťach, tým viac si chránime virtuálnu bezpečnosť. Niekedy ani nerozmýšľame a začneme automaticky potvrdzovať žiadosti o priateľstvo od neznámych ľudí, zverejníme presný dátum dovolenky či osobné detaily, ktoré by sme si mali nechať pre seba. Preto, ak vám nie je ľahostajná vaša virtuálna bezpečnosť, skúste čo najskôr zo svojho účtu odstrániť tieto detaily.

Reklama/advertisment:

Vybrali sme tých 12 najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali z Facebooku odstrániť čím skôr.

#1 Dátum narodenia

pixabay.com

Všetci máme radi, keď nám v deň narodenín začnú blahoželať naši známy a priatelia, ktorých máme na Facebooku. No pri prijímaní gratulácii by sme mali myslieť na to, že z dátumu narodenia sa dá vypátrať hocičo. Osobné údaje, ktoré sú otvorenou bránou k ďalším údajom.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Telefónne číslo

Môže nám volať hocikto. Od (otravných) operátorov call centier, až po bývalé lásky, ktoré nám nebudú chcieť dať pokoj.

#3 Väčšina priateľov

pixabay.com

Ak máte počet priateľov viac ako 150, začnite ich vyhadzovať. Najmä tých, ktorých ste nevideli celé desaťročia a naozaj si s nimi nemáte čo povedať.

#4 Fotografie detí

I keď vám vaša ratolesť príde ako tá najrozkošnejšia na svete, treba myslieť na jej bezpečnosť. Na druhej strane vaše dieťa určite nebude nadšené, keď sa o pár rokov pozrie na kvantum jeho fotografií, ktoré ste zverejnili na internete.

#5 Adresa školy, ktorú navštevuje vaše dieťa

pixabay.com