Trochu kruté, avšak pravdivé: Ľudia sa podelili s nezvyčajnými postrehmi psychoterapeutov, ktoré rozhodne stoja za to

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Niektoré rady o tom, ako bojovať s depresiou, nízkym sebavedomím či odúvajúcimi sa adolescentmi síce znejú pekne na stránkach lifestylových magazínov, avšak neraz sú absolútne nepoužiteľné pre život. No našťastie i medzi psychológmi a psychoterapeutmi existuje množstvo rýb, ktoré neplávajú s davom. Ich postrehy sú trefné a dostanú sa vám pod kožu. Ľudia sa preto rozhodli podeliť s tými najlepšími z nich.

#1 Chceš alebo nechceš?

Photo by Elijah O’Donell on Unsplash

Reklama/advertisment:

Depresívni adolescenti v médiách: “Nechcem ísť k psychológovi! Nepotrebujem terapiu! Nie som žiaden pokusný králik.”

Čo na to skutočný psychoterapeut: Tvrdia, že si poradia aj sami. Avšak keď si pozriete ich Facebookovú nástenku, uvidíte samé “povzbudivé” statusy. Ako im niekto sakramentsky chýba, ako im nikto nerozumie, a čo všetko ich poriadne vytočilo. A pritom sa budú hrať na tvrďasov…

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Ten blbý pocit, keď zistíš, že smeti sa nevynesú samé od seba

Photo by Tyler Nix on Unsplash

Rodičia depresívnych detí v médiách: “Áno, zlatko, zavoláme do školy a zdrbeme učiteľa za to, že ti dáva priveľa úloh. Ty musíš len spať, nenamáhať sa a každý deň chodiť na terapiu. Nikto sa nemá horšie, než ty. Ty náš chudáčik!”

Čo na to skutočný pschoterapeut: Dospievajúci majú neraz najväčšiu depresiu z toho, že im vypnete WiFi. Práca však pre nich môže byť tou najlepšou terapiou. Vedeli o tom už od čias staroveku. Dajte im umyť riad, vyniesť smeti či okopať zemiaky v babkinej záhrade. Uvidíte, že ihneď prídu na iné myšlienky.

#3 Všetkého veľa škodí

Photo by Adrian Sava on Unsplash