Lajky na Facebooku o vás povedia oveľa viac, než by ste čakali

0
Photo by William Iven on Unsplash

Reklama/advertisment:

Zverejnili ste nový príspevok a netrpezlivo čakáte na reakciu? Telefón pre istotu ani nepustíte z ruky, pretože si nechcete nechať ujsť žiaden lajk. Na sociálnych sieťach platí jedno nepísané pravidlo. Čím viac lajkov dostaneme, tým máme zo seba lepší pocit. Platí to aj naopak. To však nie je všetko. Dnes vám prezradíme, ako sa na “lajky” pozerá odborník.

Reklama/advertisment:

Koľko lajkov ste dnes rozdali pri prehliadaní nástenky na Facebooku? Asi to nebudete vedieť povedať. Jennifer Golbeck je počítačovou expertkou z univerzity v Marylande, ktorá skúma (okrem iného), vplyv sociálnych sieti na správanie človeka. Tvrdí, že z lajkovania príspevkov sa dá vyčítať oveľa viac, než by sme čakali. Preto by sme si mali dávať sakramentský spôsob na to, čo o zdieľame na internete.

Vedia o vašom tehotenstve skôr než vaši príbuzní

Photo by Mel Elías on Unsplash

Na internete nič neostane utajené. A to bez ohľadu na to, aký používate prehliadač. Jennifer uvádza ako príklad prípad 15-ročnej Jeane, ktorej prišli domov kupóny na detské plienky a fľašky. Jej rodičia samozrejme nevedeli, že je v druhom stave. Keď však jej mama otvorila poštu, ostala nepríjemne zaskočená. Prezradilo ju to, že Facebook spolupracuje s inými spoločnosťami. Stačí trošku nepozornosti a vaše tajomstvo sa raz-dva vyplaví na povrch.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Nič neostane tajomstvom

pixabay.com