Instagram možno zruší verejné zobrazovanie lajkov. Má na to skutočne rozumný dôvod

0
Photo by energepic.com from Pexels

Reklama/advertisment:

Instagram pôvodne vznikol ako platforma, ktorej cieľom bolo propagovať snímky ľudí, ktorí radi fotia všetko, čo sa deje navôkol. Práve na ňom mohli fotografi prezentovať svoju tvorbu. No postupom rokov sa to akosi zvrhlo. Dnes sa pomaly z Instagramu stáva centrum narcisov a egoistov, ktorí urobia všetko preto, aby na seba strhli pozornosť. Pričom platí jednoduchá matematika. Čím viac lajkov pri príspevku, tým väčšia popularita. Avšak proti tomuto chorému trendu chce zabojovať samotný Instagram.

Reklama/advertisment:

Ako uvádza portál dailymail.co.uk, Instagram momentálne skúša skrytú funkciu, ktorej cieľom je ukázať nie to, koľko lajkov dosiahol váš príspevok, ale kto ho lajkol. Počet lajkov by sa tak mohlo stať privátnou informáciou, čo môže znížiť nezmyselné preteky, ktoré dokonca ohrozujú život niektorých influencerov.

Chcú zabojovať voči extrémnemu tlaku

Ľudia na sociálnych sieťach urobia čokoľvek, aby zaujali. Sú známe viaceré príčiny úmrtia, ktoré vznikli pri honbe za dokonalou fotografiou. Prabhu Bhatara z Indie zomrel pri selfie s medveďom, Deleon Smith z Texasu sa omylom strelil do tváre, keď sa snažil urobiť si selfie s nabitou pištoľou. Ak sa trošku posnažíte, určite nájdete na internete desiatky takýchto nešťastných prípadov.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

A nielen to. Viaceré štúdie dokazujú, že pridlhé trávenie času na sociálnych sieťach negatívne ovplyvňuje naše mentálne zdravie. Preto príde uvažovaná zmena na Instagrame vhod. Počet lajkov pod príspevkom uvidí len autor fotografie, no nie ostatní. Tí len budú vidieť, komu sa páči daný príspevok. Nič viac.

Treba sa zamerať na kvalitu, nie kvantitu

Ak sa do praxe zavedie testovaná aktualizácia, na našich sledovaných profiloch uvidíme už len to, čo priatelia zdieľajú, nie koľko ľudí lajkne ich príspevok. „Chceme, aby sa vaši followeri zamerali na to, čo zdieľate, nie na to, koľko má váš príspevok,“ hovorí analytička Jane Manchun Vong, ktorá upozornila na pripravovanú zmenu na svojom Twitteri.