6 mesiacov nechcela vstať z postele. Vďaka kaderníčke je z nej dnes iná žena

0
lovewhatmatters.com

Reklama/advertisment:

Najťažší boj, ktorý nikto za nás nevybojuje, je boj nás samých so sebou. V našom vnútri sa skrýva nielen naša najväčšia sila, ale aj náš najväčší nepriateľ. A poraziť ho býva niekedy poriadna drina. Jedna mladá žena, ktorá chce z pochopiteľných dôvodov ostať v anonymite, nakoniec svoj boj vyhrala. Nazvime ju Ema. (Ne)všedný akt ľudskosti ju opäť postavil na nohy.

Reklama/advertisment:

Ema trpela ťažkou depresiou, ktorej podľahla na pár mesiacov. Takmer polroka nevedela vstať z postele. Jednoducho jej chýbala tá vnútorná sila, ktorá by ju prinútila robiť to, čo je pre nás bežné. Ísť si umyť zuby, učesať sa a tešiť sa z nového dňa. Úplne sa odovzdala svojej chorobe. Raz, keď sa jej podarilo vstať, sa zhrozene pozrela do zrkadla.

Bola šokovaná z toho, čo tam videla. Mladá žena sa zmenila na nepoznanie. Z prekrásnych vlasov, ktoré si neumývala 6 mesiacov, sa stali dredy. Vôbec si ich nečesala, len si ich stiahla gumičkou. Vtedy, pri pohľade na neznámu ženu v zrkadle, ktorou už viac nechcela byť, sa rozhodla, že je najvyšší čas na zmenu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Dvakrát zrušila termín u kaderníčky

O nezvyčajné pokračovanie príbehu sa podelila kaderníčka Kate Langman. “Videla som ženu, ktorá mala veľmi zničené vlasy. V našom salóne si pozorne pozerala prípravky, ktoré majú za úlohu zjemniť vlasy a dodať im patričnú hebkosť. Rozhodla som sa, že ju nebudem súdiť podľa zanedbaného vzhľadu. Veď nikto ani len netuší, čím prechádza a s čím bojuje človek, ktorý preťal vašu životnú cestu.