Zohrejú vám srdce. Toto je 7 skutočne silných citátov od Paola Coelha, ktoré vám ukážu, že život je skutočne nádherný

0
twitter.com/paulocoelho

Reklama/advertisment:

Všetko je v skutočnosti veľmi jednoduché. Len my si to komplikujeme. Pritom už mnohí majstri, filozofi a učitelia vraveli o tom jedinom. “Buď zmenou, ktorou chceš vidieť vo svete.” Stačí sa sústrediť na dobro, ktoré je v každom z nás. Prijímať len pozitívne myšlienky a vykašľať sa na negativizmus. Všetko je len o voľbe každého človeka.

Reklama/advertisment:

Aj svetoznámy brazílsky autor Alchymistu vie o tom svoje. Svojimi nadčasovými knihami inšpiruje nejedného človeka. Aby sme mu vzdali hold, vybrali sme pre vás tie najkrajšie citáty, ktoré vás dokonale zohrejú na duši.

To, čo nám bráni v skutočnom šťastí

Photo by Eye for Ebony on Unsplash

“Od šťastia nás oddeľujú len dve veci. To, že žijeme v minulosti a to, že sa neustále porovnávame s ostatnými.”  Je to naozaj tak. Ak máte depresiu, žijete minulosťou. Ak pociťujete úzkosť, žijete v budúcnosti. Ak ste v mieri, žijete v prítomnosti. Pocit šťastia teda závisí od vášho výberu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Záleží na uhle pohľadu

“Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, že zostane pod vodou.“ Ak ostaneme ponorení v starej bolesti, nikdy sa nepoučíme zo situácie, ktorá mohla byť príležitosťou na náš vnútorný rozvoj.

Boh je Láska

“Boh nie je pomsta. Boh je láska. Jediný jeho test spočíva v tom, že donúti každého, kto prerušil dielo Lásky, aby v ňom pokračoval.“ To, čo je nad nami, v nás nemusíte nazývať Bohom. V skutočnosti to nemá meno. Niekto to nazýva Láska, iný dobro či Vyšší princíp. Pravdou je, že táto láska z nás dokáže spraviť skutočného človeka.

Všetci robíme svoj vlastný výber

Photo by Roberto Nickson (@g) on Unsplash