PRVÁ DÁMA BARBARA BUSCH A JEJ 8 NAJ-INŠPIRATÍVNEJŠÍCH CITÁTOV O ŽIVOTE, LÁSKE A RODINE

0

Reklama/advertisment:

Dajte si poradiť priamo od “prvej americkej matky”!

Predstavte si, že ste vydatá – šťastne vydatá – za toho istého muža po 73 rokov.

Reklama/advertisment:

Predstavte si, že ste na svojej smrteľnej posteli, kde po Vašom boku sedí ten istý milujúci manžel držiac Vás za ruku, chlipkajúc si bourbon a obklopený rodinou.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Ak ste dlhodobo single, tieto predstavy môžu byť pre Vás ťažko pochopiteľné. Ak máte už cez 50-tku a stále hľadáte pravú lásku, dobre viete, že 73-ročné manželstvo už nepripadá do úvahy.

Znamená to, že sa máte vzdať? Určite nie. Pokiaľ Váš život nezahŕňa vzťah podobný vzťahu, aký mali Barbaba a George Buschovci, ešte nie je neskoro, aby ste si zobrali príklad z ich oddanosti a túžby pre jeden druhého a využili ich úspech vo vzťahu ako modelovú situáciu pre nájdenie tej Vašej osudovej lásky.

Kým Barbara bola divokou a slávnou hlavou rodiny, vy ste „hlavou“ svojho života, svojich myšlienok a životných rozhodnutí. Urobte svoje rozhodnutie ešte dnes a začnite „hrať hru“!

1. Objímajte sa!

„ Pre nás, rodina znamená preložiť si ruky jeden cez druhého a byť tam.“

Pokiaľ Vás život rozdelil od pokrvných príbuzných alebo mentálna choroba Vám vzala skutočný život, dĺžite samej sebe/samému sebe nájsť niekoho pre seba. Ak nedostávate dostatok objatí, môžete s tým niečo urobiť. Napríklad, staňte sa dobrovoľníkom, rozdávajte jedlo a verte mi, že dostanete mnoho príležitostí na objatie.

2.Nebojte sa lásky!

„Vydala som sa za prvého muža, ktorého som kedy pobozkala. Keď to poviem mojim deťom, príde im zle.“

Niektoré z nás sa vydajú za prvého muža, ktorého ako prvého pobozkajú a skončí to problémom. Nie každý z nás má toto šťastie, ale čo nás Barbara týmto chce naučiť je, že sa treba debatovať o čom je láska. Pokojne sa chváli tým prvým bozkom svojim deťom, či sa im to páči, alebo nie. Bravo.

3. Rodina neznamená byť spojený krvou!

„Starajte sa o ľudské príbuzenstvá – Vaše vzťahy s priateľmi a rodinou.“

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden učiteľ Biblie. Počas tých dní, som našla Sväté písmo, ktoré hovorí: „Boh umiestnil osamelosť do rodín.“ Táto pasáž ma vtedy rozplakala. Našla som viac lásky a rešpektu v ľuďoch, ktorí nie sú moji pokrvní ako v pokrvných príbuzných. Kvôli tomuto sú pre mňa vzťahy veľmi cenné.

4. Buďte veľkorysý!

„ Dávanie nás oslobodzuje od známeho územia našich potrieb, tým že otvárame našu myseľ neobjasneným svetom obsadeným potrebami iných.“

Amen!

5. Milujte úplne a nezištne!

„Svoje deti musíte milovať nezištne. Je to ťažké. Ale je to jediná cesta.“

Toto je únavná rada, ale je nevyhnutná. Čo ak nemáte deti? V živote sú ľudia a situácie, ktoré si vyžadujú Vašu “nenahnevanú oddanosť”. Je totálnou výzvou nezištne milovať tieto veci. Viem, že byť matkou položí ženy na kolená, ako nič iné. Učiť sa nezištne milovať je úloha na celý život, ale pani Busch-ová sa jej nikdy nevzdala.

6. Zapojte sa do niečoho skvelého!

„Verte v niečo väčšia, ako ste Vy sami…zapojte sa do veľkých vecí v živote.“

Ak ste single, je to oveľa dôležitejšie, aby ste sa premohli a zapojili sa do niečoho skvelého, čo sa deje vo Vašej komunite. Dobrovoľníci majú obrovskú energiu. Pamätáte si, ako sme vyššie písali o objatia-ch? Tu je ďalšie miesto pre nájdenie lásky. Dobrovoľníctvo!!!

7. Dávajte!

„Niektorí ľudia mi dali čas, niektorí peniaze, niektorí zručnosti a vzťahy a iní zasa doslova ich životnú energiu. Ale každý z nich mal niečo, čo chcel dať/darovať.“

Každý. Dokonca aj Vy. Ak ste single, často sa sťažujete (nič v zlom). Viete čo myslím, všetci majú všetko lepšie. „Pre Barbaru Busch je toľahké povedať, ona bola bohatá a vydatá za lásku svojho života“, poviete si. Ja viem. Máte na výber pozrieť sa na svoj život ako na život plný dobra, ktoré chcete rozdávať, alebo na život, plný sťažovania sa. Vaša voľba!

8. Vyzvite iných!

„Predsudky ma naučili. Ak počujete svojich rodičov ako škatuľkujú ženy alebo iných ľudí z rôzneho prostredia, prečo, by ste to mali robiť aj Vy.“

Som rada, že pani Busch-ová nám pripomenula, že predsudky učia ľudí, že to nie je ich prirodzený stav. Pochádzala z Texasu, a tam je mnoho starých ľudí, ktorí majú predsudky. Jej inteligencia, pôvab a humor boli pre nich skutočnou výzvou.

ĎAKUJEME, BARBABA.

Zdroj: https://www.yourtango.com/experts/CatherineBehan/best-barbara-bush-quotes-love-life-family