Zmeňme spolu svet. Ľudí, ktorí sa spoja v jeden celok, nemôže nič zataviť

0

Reklama/advertisment:

Konferencia poukazovala na všetko. Na negatívne správy, ktoré sa šíria médiami rýchlosťou svetla, na zmeny klímy, riziko vzniku jadrového konfliktu, týranie žien a najmä nutnosť nemlčať. Ukázala, že samotní ľudia sú schopní spojiť sa bez toho, aby podnet vyšiel „zhora“ a vytvoriť konferenciu, ktorá vo svete nemá obdoby. Pre mňa bola jedným z najsilnejších momentov „obyčajná“ otázka, ktorá doslova zamrazila:

Reklama/advertisment:

„Rusko, chcete nás zabiť?“ Spýtali sa účastníci konferencie v Atlante. Samozrejme, že dostali zápornú odpoveď. Rovnakú otázku položili aj Rusi Američanom. Nie. Obyčajní ľudia sa nechcú zabíjať, pretože si uvedomujú, že vojenský konflikt nikdy nemá víťazov. Hlas prebúdzajúci ľudstvo, sa niesol ďalej. Apeloval na lídrov USA a Ruska, svetových veľmocí, ktorí neprijali pozvanie na túto konferenciu. Vyzýval ich k tomu, aby sa vyjadrili.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa iRa (@ira.6018), 15 Máj 2019 o 2:03 PDT

A na konci zaznela myšlienka, ktorá nás vyzýva všetkých konať: Budúci rok, druhú májovú sobotu, 9. mája 2020 sa bude konať ďalšia konferencia. Počet účastníkov môže byť ďaleko vyšší, než pár tisíc. Môžu ich byť státisíce či milióny. Koniec koncov, pripojiť sa ku konferencii cez internet či osobne z určitej lokality v našej krajine má každý z nás. A keď bude účastníkov naozaj veľa, aj politici či lídri krajín, ktorí sú tiež len obyčajní ľudia, sa budú musieť vyjadriť a odpovedať na otázku. „Prečo sa ľudstvo ocitlo na hrane klimatických a vojenských katastrof?“ Ak si spoločne položíme základné otázky, určite na ne nájdeme odpoveď.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: