Zaujímavosti o Číne, ktoré vás určite prekvapia

0

Reklama/advertisment:

Čína je svojim spôsobom naozaj nádherná krajina plná zvláštností. Mrakodrapy, náboženstvá, zvyky, kultúra, jedlá, podniky…. Všetko je tam akési iné než všade. Samozrejme, aj iná mentalita ľudí. Vedeli ste však niektoré z týchto zaujímavostí?

Reklama/advertisment:

1.Vedeli ste o tom, že v Číne sú povolené tresty smrti? Nuž je tomu tak a príčiny odsúdenia na smrť sú väčšinou  za vraždu alebo obchod s drogami. Ľudia môžu byť buď zastrelení alebo usmrtení injekciou. No, takéto zákony tam reálne fungujú.

2.Vedeli ste, že niektorí Číňania aj dnes normálne žijú v zariadených jaskyniach? Buď len úplne jednoducho, alebo sú zariadené celkom normálne ako ľudské obydlie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

3.Čína je krajina najviac znečistená smogom. Ľudia na ulici dokonca bežne nosia rúška. Paradoxne, Čína ročne spotrebuje veľké množstvo dreva na výrobu paličiek, s ktorými konzumujú jedlo.

4.Veľké rozdiely v spoločnosti sú v tejto krajine na každom kroku. Je zaujímavé aká ja Čína vyspelá krajina, no zároveň tam vládne aj veľká chudoba. Niektorí bývajú v jaskyniach a iní v luxusných štvrtiach.

5.Číňania jedia naozaj asi všetko čo sa hýbe. Nie úplne všetko, no keď prídete do klasického čínskeho supermarketu, nájdete tam napríklad hady, ktoré vám ochotne naporcujú, korytnačky, ktoré dostanete ešte živé (snáď) v obaloch naplnených vodou alebo také žaby. Takže, ak chcete vyskúšať niečo nové, len smelo do Číny.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokČo všetko neviete o cigaretách?
Ďalší článokZvyky, ktoré vám zaručene pridajú na kráse
ZDIEĽAŤ