Najromantickejšie mestá, ktoré by ste mali navštíviť

0

Reklama/advertisment:

Chcete svoju drahú polovičku niečim prekvapiť? Máte výročie alebo iný sviatok? Máme pre vás skvelé riešenie. Vezmite ju na jedno z najromantickejších miest na svete.

Benátky

Reklama/advertisment:

Už v minulosti boli Benátky mestom obchodu a v renesancii dokonca hlavné centrum výtvarného umenia. V meste pôsobili svetoznámi umelci ako Tizian, Jacopo Tintoretto či Giorgione. Taktiež nezaostávajú významné historické osobnosti ako hudobník Antonio Vivaldi či dobrodruh Giacomo Casanova.

Ak sa rozhodnete pre toto mesto, tak určite navštívte námestie sv. Marka, odkiaľ sa môžete vydať na Canal Grande. Ak vás skôr lákajú pláže, tak navštívte najznámejšiu pláž Lido. Čo by ste určite nemali vynechať je ostov Murano (ostrov sklárov) či Burano (ostrov rybárov). K Benátkam samozrejme patria gondoly. Už však vopred upozorňujeme, že v posledných rokoch sa stali predraženou atrakciou.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Paríž

Mesto lásky a zamilovaných. Ak neviete, kde začať, tak by sme odporúčali cestu k Louvri. Avšak, nechoďte metrom, ale vychutnávajte si krásnu prechádzku pri rieke Seina. Keď budete prechádzať cez most Pont de l‘Archeveché, určite tam zanechajte kladku a kľúč od nej hoďte do rieky. Je to na spečatenie vašej lásky. Taktiež nevynechajte skvelé raňajky v miestnych kaviarničkách. Francúzi sú povestní hlavne vďaka croissantom s kávou alebo skvelým vínom. Váš výlet zakončite prekrásnym výhľadom na Eiffelovu vežu.