Miesta kde by ste tento rok mali vycestovať

Bianka Turská

0

Reklama/advertisment:

Leto sa nám už pomaly blíži, prázdniny, všetky tie nové zážitky sú pred nami a ak patríte medzi tých čo všetko radi plánujú na poslednú chvíľu alebo práve tvoríte trasu svojej nezabudnuteľných vysnívaných dobrodružstiev tak verte tomu, že tieto miesta na ňom nepochybne nesmú chýbať. Vybrali sme pre vás zopár tipov kde ísť, kde sa ubytovať, čo jesť a prečo práve oni. Každé má v sebe niečo čím je výnimočné, originálne a niečo čím sa vám určite zaryje do pamäti a budete sa tam chcieť vrátiť.

Takže môžme začať!

Queenstown, Nový Zéland

Reklama/advertisment:

O Novom Zélande ste už určite počuli. Nádherný ostrov s krásnou prírodou a prírodnými úkazmi aké nenájdete nikde inde na svete. Queenstown je mesto na juhu, v ktorého blízkosti si môžte užiť  kajakovanie, bungee jumping, plavbu na prúdových člnoch, splavovanie divokých riek, turistiku a lyžovanie, vychutnať pokojnú plavbu cez neďaleký Milford Sound alebo ochutnať tunajšie víno Pinot Noir. Samozrejme musíte navštíviť aj svetoznámy Hobbiton.

architecture, lake, landscape

Granada, Španielsko

Mesto, ktoré dýcha históriou. Prenádherné stavby, ktoré tu zanechala arabská ríša vám vyrazia dych a tu si poviete, že ako mohli pred toľkými storočiami vybudovať niečo tak dokonalé a v takýchto rozmeroch. čistým príkladom je palác La Alhambra s krásnymi záhradami. Nezabúdajme ani na typické Španielske tapas, ktoré neochutnať by bol hriech!

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: