Kam v Bratislave? 5 odporúčaných miest, ktoré sa oplatí navštíviť

0
pixabay.com (https://pixabay.com/sk/bratislava-slovensko-hrad-ufo-1569260/)

Reklama/advertisment:

Naše hlavné mesto je nepopreteľnou dominantou. Ročne ho navštevujú milióny turistov a to oprávnene. Užívajú si Bratislavu každým dúškom a to od pamiatok až po tradičné, bezkonkurenčné bryndzové halušky so slaninkou. A ktoré miesta by sme odporučili každému, kto sa rozhodne deň či dva v Bratislave stráviť, my? Tieto miesta vám určite nesmú uniknúť!

1. SLAVÍN

Reklama/advertisment:

Slavín je bratislavský pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Spolu s cintorínom padlých v prvej svetovej vojne v Petržalke predstavuje jediný vojenský cintorín v Bratislave. Autorom výtvarného riešenia pamätníka je slovenský sochár a architekt Ján Svetlík. V roku 1962 bol Slavín vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Avšak okrem nevyčísliteľnej kultúrnej hodnoty nám ponúka i nezabudnuteľný panoramatický výhľad na celé mesto. V objatí stromov a zelene sa môžete pokochať krásou nášho hlavného i mesta i všetky jeho zákutia Nebratislavčanovi ukázať.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

2. DEVÍN

Hrad Devín, ktorý stojí na mohutnom skalnom kopci nad riekou Dunaj, je naozaj pôsobivou krajinnou dominantou. Písala sa na „ňom“ najstaršia história Slovákov a Slovenska. Do hradného areálu  sa vstupuje cez západnú Moravskú bránu. Tu sa však chodník rozdvojuje. Pravá vetva chodníka vedie k zakonzervovaným ruinám strednej a hornej časti stredovekého hradu. V prvej polovici 15. storočia postavili gotický palác s dvoma poschodiami. V 16. storočí k nemu pribudol renesančný palác a nové opevnenie.  Počas sezóny sa na hrade viackrát konajú vystúpenia historických šermiarov. Návštevníci si tu tiež môžu vyskúšať hod oštepom, sekerou alebo streľbu z luku. Romantická atmosféra hradu prispela k tomu, že sa tu v súčasnosti konajú rôzne koncerty a akcie, ktoré môžete taktiež navštíviť. Výlet môžete spojiť s príjemným zážitkom a vydať sa naň loďou.