Iný kraj, iný mrav: Viete rozpoznať turistov podľa ich zvyklostí?

0
Photo by Alicia Steels on Unsplash

Reklama/advertisment:

Každý štát má inú mentalitu, ktorá môže ostatné krajiny prekvapiť. Majú svoje (zlo)zvyky, ktoré sú pre nich typické. Najlepšie sú viditeľné pri návšteve obľúbených turistických miest, ktoré nesmú chýbať na žiadnej pohľadnici. Ak chcete zistiť, odkiaľ pochádza hŕstka turistov, nemusíte sa iba započúvať do ich jazyka. Stačí ich chvíľku sledovať. Webovému portálu brigtside.me, sa skvele podarilo vyhodnotiť mentalitu zahraničných turistov.

S týmto ťahákom sa určite nestratíte.

Čína

Reklama/advertisment:

Čínskych turistov spoznáte ľahko. Všade ich je veľa a sú prekvapení, že v našich (veľko)mestách je akosi málo ľudí. Definitívne sa objavia v pozadí aspoň jednej fotografie, ktorú ste si urobili pred turistickou atrakciou.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by Ling Tang on Unsplash

Kanada

Títo turisti sú zdvorilí v akejkoľvek situácii. Na svetri či tričkách s hrdosťou nosia javorový list – nehanbia sa ukázať svoju príslušnosť k štátu, ktorý je ich domovom.

Švédsko

Sú vysokí a svetlovlasí. Vyzerajú ako chodiaci polobohovia a každý sa za nimi obzrie.

Austrália

Ich správanie sa nezaobíde bez hluku. Radi na seba pútajú pozornosť a fascinuje ich sneh. Aj v tom najväčšom mraze chodia v krátkom tričku.

Photo by Joey Csunyo on Unsplash

Japonsko

Najviac Japoncov stretnete pred Eifelovou vežou v Paríži. Paríž jednoducho milujú. Na každej fotke ukážu symbol “peace” a často nosia na tvári masky. Boja sa infekcie.

Veľká Británia

Milujú naše pivo, zásadne nepoužívajú krém na opaľovanie a preto sú neraz spálení ako paradajky. Briti, najmä muži, si nejako extrémne nepotrpia na módu a preto do ulíc chodia aj v papučiach.

Francúzsko

Odmietajú hovoriť po anglicky a dožadujú sa, aby všetci s nimi komunikovali v ich rodnom jazyku. Dámy sú väčšinu útle, nosia červený rúž, malé kabelky a vlasy majú mierne strapaté. Majú svoj štýl, ktorý je jednoducho nenapodobniteľný.