Iný kraj, iný mrav. Toto sú najväčšie šoky, ktoré zažili Američania pri návšteve Európskych krajín

0

Reklama/advertisment:

My, ľudia, sme všetci vo svojej podstate rovnakí, i keď žijeme na rôznych koncoch planéty. Pri cestovaní sa však neraz nevyhneme kultúrnemu šoku, ktorý zažijeme v inej krajine. A platí to aj opačne. Možno to, čo my vnímame ako absolútne normálne, môže cudzincov poriadne zaraziť. Vybrali sme pre vás tie najväčšie “čudá,” ktoré prekvapili Američanov pri návšteve rôznych krajín Európy.

Príjemnú zábavu!

Otváracie hodiny v supermarkete

Reklama/advertisment:

Keď som išiel študovať do Švajčiarska, ostal som poriadne zaskočený. Väčšina obchodov zatvárala cez týždeň už o 18-tej. Zo školy som sa vracal pomerne neskoro. Neraz som ostal hladný až do druhého dňa, pretože som si nemal kde nakúpiť. Druhá vec bola premrštená cena fastfoodu. U nás to je jedno z najlacnejších jedál, tu stojí viac než dosť.

Photo by Soroush Karimi on Unsplash

Briti sú skutočne rezervovaní

V Británii žijem od roku 2014. Najviac ma prekvapila mentalita obyvateľov. Takmer vôbec nedávajú najavo svoje emócie, sú rezervovaní a niekedy absolútne netuším, čo im behá hlavou. Dlhšie im trvá, kým sa niekomu otvoria a naviažu priateľstvo s cudzincom. Dnes však už môžem povedať, že priateľstvá, ktoré som si vytvoril, sú naozaj silné a stoja za to.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Čašníci si vás nevšímajú

V Európskych krajinách som sa stretol so svojským správaním čašníkov. Zatiaľ čo u nás, v USA, neustále kontrolujú zákazníkov, tu musím veľmi dlho čakať aj na jedálny lístok. Zakaždým, keď mávam na čašníka, aby mi priniesol účet, sa cítim trošku divne. Tu asi majú iné zvyky…