GIGANTICKÁ, skoro 46 metrov vysoká ľadová kryha pláva okolo Kanady! A je o 15 metrov väčšia ako tá, do ktorej nabúral Titanic!

0

Reklama/advertisment:

Malá rybárska dedinka na východnom pobreží Kanady bola zasiahnutá náhlou záplavou turistov po tom, čo sa tam objavila 46 metrov vysoká ľadová kryha cez veľkonočné sviatky, a pravdepodobne si na to budú musieť obyvatelia tejto dedinky zvyknúť.

 

 

Reklama/advertisment:

Obrovský ľadovec „zaparkoval“ blízko Ferrylandu, pri vzdialenej komunite mesta Newfoundland známej pre „Iceberg Alley“ tiahnúcej sa v pobrežných vodách, ktorá je často navštevovaná arktickými návštevníkmi. “Iceberg Alley” je obrovská, skoro 46 metrov vysoká ľadová kryha, ktorá je dokonca ešte väčšia ako tá, do ktorej narazil známy Titanic v roku 1912. Aj keď tam nenájdete Jacka a Rose, dedinka sa stala často navštevovanou turistami, ktorí chcú vidieť a od-fotiť si tento ľadovec – fenomén.

 

 

Ľadovec dorazil do plytkých vôd a zastal tam, a nechystá sa odplávať tak skoro. To by mohlo priniesť dedinke Ferryland veľký biznis, aj keď, podľa toho čo zopár respondentov povedalo v rozhovore pre CBC, dedinka má len 2 reštaurácie, ktoré majú zatvorené od 24. mája.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.boredpanda.com