Chcete cestovať? Toto je 5 skvelých cestovateľských tipov, ktoré musíte vyskúšať

0
Photo by Rana Sawalha on Unsplash

Reklama/advertisment:

Cestovanie nie je pre každého. Je najmä pre ľudí, ktorí sa neboja vyjsť z ulity, prekročiť svoju zónu komfortu a ísť do neznáma. Zmena je však energia, ktorá vás obohatí. Ak sa chystáte cestovať, treba sa pripraviť na to, že neraz budete čeliť nezvyčajným situáciám. Práve v nich sa naučíte veľa o sebe. Naučíte sa čeliť svojmu strachu, spájať s ostatnými ľuďmi a možno sa aj vy vrátite na rodnú hruď s poznatkom, že všetci sme jedno. Ak túžite cestovať, určite vám padne vhod zopár tipov od skúsenej cestovateľky Kiersten, autorky blogu The Blonde Abroad. Precestovala 70 rôznych krajín a rada sa podelí so svojimi radami:

#1 Nebojte sa solo tripu

Photo by mvp on Unsplash

Reklama/advertisment:

Môžete cestovať aj vtedy, keď nemáte parťáka. Práve “solo” cestovanie vám rozšíri obzory. Budete sa musieť síce spoľahnúť predovšetkým sami na seba, no i to má svoje čaro. Ak sa bojíte ísť niekam ďaleko, vyskúšajte najprv cestovanie po okolitých krajinách. Uvidíte, že aj tak nebudete dlho sami. Stretnete množstvo zaujímavých ľudí, s ktorými si budete mať čo povedať.

#2 Naučte sa variť tradičné leto

Bola by škoda ocitnúť sa v Taliansku a nenaučiť sa variť správne talianske spaghetti. Na ukrajine sa môžete naučiť variť boršč, v Japonsku pripravovať sushi. Pozorujte domácich. Pýtajte sa, ako pripravujú jedlo. Nemusíte sa púšťať do trojchodovej večere. Určite stačí aj jednoduché jedlo, ktoré vám zachutí. Stojí za to rozširovať si aj kulinárske obzory.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Navštívte nezvyčajné krajiny

Photo by Polina Rytova on Unsplash