Airbnb: Fenomén, ktorý vám uľahčí cestovanie

0
Photo by Adrian Schwarz on Unsplash

Reklama/advertisment:

Radi cestujete? Tak určite ste sa aj vy neraz zapotili, keď ste hľadali dobré a cenovo výhodné ubytovanie. Hľadanie ubytovania v hociktorom štáte na svete vám značne môže zjednodušiť služba Airbnb. Tá úspešne funguje už jedenásty rok a poteší skutočne každého cestovateľa. O čo vlastne ide?

Nájdite si ubytovanie v súkromí

Reklama/advertisment:

Pomocou ubytovacej služby Airbnb si ľahko nájdete ubytovanie v súkromí. Na svete je množstvo ľudí, ktorí majú voľné izby, byty či dokonca celé domy, ktoré môžu prenajať náruživým cestovateľom. Môžete si vybrať ubytovanie podľa ceny či hodnotenia prenajímateľa. Je to spôsob ubytovania, ktorý rozhodne zaujme. 

Treba však poznamenať, že ubytovanie cez Airbnb nie je dostupné všade. Veľmi obľúbené je na západe Európy, v Amerike ale pomocou neho nájdete slušné ubytovanie aj na Ukrajine, Poľsku či v Rusku. V niektorých ázijských krajinách je však ubytovanie také lacné, že sa vám tam neoplatí službu Airbnb využiť. Táto služba pokrýva približne 97,95 percent sveta. Nenájdete ju iba v Iráne, Sudáne, Sýrii či v Severnej Kórei. Tá posledná krajina sa vo výnimkách ocitla z naozaj pochopiteľných dôvodov.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Obyčajné izby, luxusné sídla či ubytovanie v majáku

Služba ponúka všetko možné, čo si len viete predstaviť. Vily pri mori, či obyčajné izbu v paneláku na sídlisku. Je však dôležité, aby ste platby za ubytovanie uskutočnili výlučne prostredníctvom Airbnb, to vám pomôže vyhnúť sa nepoctivým poskytovateľom ubytovania. O tom, že táto forma ubytovania sa cíti veľkej popularite (nielen) medzi cestovateľmi, vás presvedčia aj čísla.