5 faktov o Nemecku, ktoré ste určite nevedeli

0

Reklama/advertisment:

Nemecko, jedna z najdôležitejších krajín na svete. Aj keď táto krajina bola dôvodom rôznych svetových konfliktov, tak si svoje postavenie udržala aj napriek nim. Dá sa povedať, že Nemecko je za rohom a veľa ľudí často cestuje za prácou hlavne tam.

Reklama/advertisment:

Tak isto ako aj Francúzsko, Rusko či Severná Kórea má aj Nemecko svoje fakty, o ktorých počul naozaj málokto a zaiste prekvapia aj vás.

1. Nemecko má neuveriteľných 81 miliónov obyvateľov. Práve preto sa radí za krajinu, ktorá má najväčšiu populáciu v celej Európskej Únii.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

2. Nemecko splatilo svoj dlh z 1. svetovej vojny až v roku 2010. Áno, nato už veľa ľudí zabudlo, ale svoje záväzky si krajina musí plniť. Hlavne ak išlo o toľko peňazí. Nebola to malá čiastka a Nemecku sa to podarilo splatiť len pred 7 rokmi.

3. Berlín je v porovnaní s Parížom až 9x väčší. Kto by to povedal však? Paríž, hlavné mesto Francúzska a hlavné mesto lásky. Nuž, opak je pravdou. Čo je taktiež zaujímavé je, že Berlín má viac mostov ako samotné Benátky.

4. Ak ste sa nedajbože ocitli v nemeckom väzení, tak nezúfajte. Ak sa pokúsite o útok a pristihnú vás, tak sa vám nič nestane. Pýtate sa ako to je možné? Odpoveď je veľmi ľahká. Keďže je Nemecko na vysokej priečke v politike, tak vysvetlenie je podobné. Skrátka povedané, túžba po slobode je základným ľudským inštinktom.