3 najlepšie tematické kaviarne v Bratislave

0
pexels.com (https://www.pexels.com/photo/pink-rose-in-vase-centerpiece-on-brown-wooden-table-1024359/)

ŠTÚR CAFÉ

Reklama/advertisment:

Na akej inej ulici by táto kaviareň mohla sídliť, ako práve na Štúrovej? Ak by ste však čakali, že vás duša kaviarne vtiahne zatuchnutým pachom starožitností do časov minulých, mýlili by ste sa. Moderne zariadený interiér vytvára jedinečnú a pohodovú atmosféru, ktorá si získala už nejedného študenta či pracujúceho jedinca. Interiér však nie je jediný, ktorý vás očarí. Nemalú pozornosť treba upriamiť i na nápojový lístok, ktorý je celý písaný v štúrovčine. Názvy drinkov sú taktiež pomenované po typických dielach básnikov času Ľudovíta a veciach s ním spojených. A ozaj… dá sa tu aj dobre najesť!

A post shared by Mary Kolumber. (@majusic) on

MALÝ PRINC ESPRESSO BAR

Reklama/advertisment:

Táto útulná,  netradičná kaviareň sa nachádza v Novom Meste a je spásou každej rannej duše, ktorej električka ide až o 5 minút. Ležérnym krokom prejdete od zástavky Odbojárov k Malému princovi za presne 7 sekúnd. Privíta vás vždy jednoducho, no predsa vkusne oblečený a hipstersky naladený majiteľ, ktorý je vám pripravený povedať o každom jednom zrnku kávy a či pomaranči, z ktorých vám urobí fresh, odkiaľ pochádza, koľko škál príchutí má, koľko má dní, mesiacov, hodín, rokov. Príjemné priestory sú dokonalé na písanie bakalárskej práce alebo oddych. Nájdete tu koláče, raw koláče, bezlepkové i bezlaktózové. Najviac, čo si však ceníme, je cena za prvotriednu kvalitu surovín.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

FILM CAFÉ

Napriek tomu, že táto kaviareň sídli v úplnom centre mesta hneď vedľa Obchodnej ulice, je pomerne nenápadná. Je súčasťou hotela Film. Pri vchode vás hneď privítajú dve makety zlatých Oskarov, ktorí vás navedú na cestu do kaviarne po červenom koberci. Napriek tomu, že zariadenie môže pôsobiť mierne ošumelo, na Slovensku takýto jedinečný dizajn kaviarne zo starých amerických filmov inde nenájdete. Steny zdobia ikonické fotky hviezd, pri ktorých sa písala história filmu. Okrem klasických nápojov a pochutín, sa tu dá taktiež za slušnú cenu naraňajkovať. Vybrať si môžete z tiež tematicky nazvaného raňajkového menu.